חזון החברה
פיין-גריין פועלת לצמצום הבלאי של תבואות מאוסמות למען הגברת הפריון וצמצום השטחים המעובדים. בטכנולוגיה של פיין-גריין ניתן לבטל את הנזקים אפילו באיסום לתקופות ממושכות ולכן היעד שלנו הוא עולם שבו קלקול של מעל 0.5% הוא נחלת העבר.
פיין-גריין פועלת למימוש היעד באמצעות שיפורים במתקני האחסון ובתהליכי האיסום בממגורות ברחבי העולם, ובאמצעות תכנון נכון של מפעלים חדשים שיבנו בהתאם לשיטות האיסום המתקדמות שלנו.

למה פיין-גריין?
פיין-גריין הם גרעינים טובים, או משובחים. לפיין-גריין חשוב שהגרעינים ישארו משובחים גם לאחר איסום ממושך, בכדי להעלות את איכות המוצר שלך. אבל פיין-גריין זו לא רק תבואה משובחת, זו גם רזולוציה גבוהה: השם מבטא את ההכרות הקרובה והמעמיקה שלנו עם גרעיני התבואה. המומחים של פיין-גריין משתמשים במבט המעמיק על מנת לשפר את תנאי האיסום בהתאם לתכונות הסחורה.

קצת היסטוריה
הידע של פיין-גריין נצבר והתפתח במשך שנים רבות. למומחים של פיין-גריין נסיון של 50 שנים באיסום תבואות בממגורות אשבר בע"מ והחברה לאחסון בע"מ (מפרץ חיפה) בהן פיתחנו את שיטות האיסום המתקדמות תוך יישומן על כ-75,000 טון של גרעיני תבואה מסוגים שונים.
חלק מההישגים אליהם הגענו באמצעות שיטות האיסום הייחודיות הם אחסון סויה למשך 6 שנים, ותירס למשך 7 שנים (הסחורות האלו, אגב, הועדפו על פני הסחורות הטריות כיוון שהיו יבשות יותר). כבר בשנת 1973 זכה מפתח השיטה, מר אפרים בן-עמי ז"ל, בפרס קפלן הממלכתי על הגברת הייעול והעלאת הפריון. בשנת 1994 התחלנו להפיץ את הידע באמצעות הרצאות למאחסנים ולבעלי תבואות. בשנת 2007 הטמענו את השיטות במפעל שמן תעשיות בע"מ, המדווח על ירידה משמעותית באחוזי הפחת, ובשל כך, על מניעת תקלות בשינוע הסחורה*. השנה, זה יכול לקרות במפעל שלך.

 

*סיפור מפעל שמן בסרטון וידאו

 

מפתח השיטה - מר אפרים בן-עמי

פולים לאחר איסום של שנה

ממגורות אשבר בע"מ

Fine Grain בניהול אשבר-עיינות בע"מ | הנהלה: יונתן בן-עמי | ת.ד. 373 כרמיאל 21613 | פקס: 04-8591550